Uroczyste koncerty w 10. rocznicę śmierci Maestro Marka Tracza

6 lipca 2023 roku przypada 10 rocznica śmierci Maestro Marka Tracza. Pamięć o tym wybitnym dyrygencie, wspaniałym pedagogu, ale przede wszystkim człowieku ogarniętym niesamowitą pasją i miłością do muzyki uczcimy dwoma koncertami w Bazylice Mniejszej pw. Św. Elżbiety (…)

Coolturalna
klasa

Program edukacyjny “COOLturalna klasa” to inicjatywa powstała na kanwie podobnych projektów realizowanych m.in. w krajach skandynawskich (w tym modelowego “Kulturalnego plecaka”). Program kierowany jest do uczniów klas 1-3 i zakłada wspieranie placówek szkolnych w (…)

Muzyka w naszym ogrodzie

Projekt „Muzyka w naszym ogrodzie. Cykl koncertów-spotkań z artystami” opiera się na nagraniu i nieodpłatnym udostępnieniu online koncertów kameralnych muzyki klasycznej, poprzedzonych krótką zapowiedzią prezentowanych utworów, oraz przeplecionych rozmową z instrumentalistami i wokalistami.

Brave Kids

W ostatnią sobotę sierpnia Wrocław oddajemy dzieciom! Mimo trudów tego roku sprawimy, by nasze miasto stało się dla nich przestrzenią radości, spontaniczności i spotkania. Zapraszamy na niepowtarzalne święto dzieci – festiwal Brave Kids pod wrocławskim niebem. Fundacja Forum Artis im. Marka Tracza, podobnie jak 15 innych (…)

Carmina Burana

2 marca 2019 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyło się jedyne w swoim rodzaju widowisko multimedialne łączące ponadczasowe dzieło muzyczne z poetyckimi obrazami filmowymi!

REQUIEM G. FAURE

6 lipca 2018 roku w Kościele Imienia Jezus (Uniwersyteckim) zabrzmiało niezwykłe Requiem Gabriela Faure w wykonaniu chóru i orkiestry Silesian Singers and Players (…)

Orfeusz i Eurydyka

5 kwietnia tego roku przypada 80. rocznica urodzin maestro Marka Tracza. Aby uczcić pamięć o maestro, który wniósł ogromny wkład w rozwój Filharmonii w Opolu, pełniąc w niej funkcję I dyrygenta oraz dyrektora niemal 30 lat, Fundacja Forum Artis im. Marka Tracza wraz z Filharmonią Opolską organizują specjalny koncert. (…)

Muzyczne reminiscencje

W drugą rocznicę śmierci Maestro Marka Tracza spotkaliśmy się na koncercie w Auli Leopoldinum we Wrocławiu. Było trochę wspomnień, wzruszeń i uśmiechów, ale przede wszystkim była piękna muzyka. Dziękujemy wszystkim wspaniałym artystom, którzy swoją obecnością uświetnili ten koncert. W programie: W. A. Mozart, G. B. Pergolesi

Klasyka z bliska

Projekt współfinansowany przez ze środków Gminy Wrocław. Wrześniowe koncerty i warsztaty w Parku Południowym! W każdą niedziele o 12:00 pod pomnikiem F. Chopina!

Artysta w pandemii

Od marca 2020 roku cała branża artystyczna zamarła. Koncerty z wypełnionych widownią sal przeniosły się w cztery ściany naszych domów. Wiele osób zaczęło zastanawiać się nad swoją (…)

Mozart i inne chłopaki

Zwykłe podwórko „salą” koncertową? Tak! W maju pośród wrocławskich kamienic na Ołbinie zabrzmiały najsłynniejsze kompozycje J. S. Bacha, W. A. Mozarta, G. Verdiego i W. Lutosławskiego w wykonaniu młodych muzyków.

Śniadania w dobrym tonie

Projekt „Śniadania w dobrym tonie” to 8 śniadań – pikników organizowanych w lecie w Parku Tołpy na wrocławskim osiedlu Ołbin. Każde spotkanie składa się z warsztatu prowadzonego przez (…)

Bajki baletowe

Balet jest sztuką, która nie używa słów, a jej środkiem wyrazu jest muzyka i ludzkie ciało. Wielu wydaje się, że ten język jest hermetyczny, zrozumiały tylko dla wybranych.

Muzyka dla smyka

Program dla przedszkoli obejmuje cały rok szkolny (spotkania raz lub dwa razy w miesiącu) i będzie uwieńczony prawdziwym koncertem symfonicznym dla dzieci.

Dni Pasyjne

W roku 2010 święcimy rocznice urodzin nie tylko wielkich romantyków: Roberta Schumanna i Fryderyka Chopina, ale także 300. rocznicę urodzin G.B.Pergolesiego (1710 – 1736).

Fundusz wsparcia kultury

Fundacja Forum Artis im. Marka Tracza korzysta ze wsparcia ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Website Built with WordPress.com.