Orfeusz i Eurydyka

5 kwietnia tego roku przypada 80. rocznica urodzin maestro Marka Tracza. Aby uczcić pamięć o maestro, który wniósł ogromny wkład w rozwój Filharmonii w Opolu, pełniąc w niej funkcję I dyrygenta oraz dyrektora niemal 30 lat, Fundacja Forum Artis im. Marka Tracza wraz z Filharmonią Opolską organizują specjalny koncert.

W programie znajdzie się koncertowa wersja opery  Christopha Willibalda Glucka „Orfeusz iEurydyka” z udziałem znakomitych solistów: Joanny Tylkowskiej  Drożdż (sopran, solistka Opery na Zamku w Szczecinie), Moniki Michaliszyn (sopran, solistka Cantores Minores Wratislavienses), Viktora Priebe (kontratenor, Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu) oraz chóru i orkiestry Silesian Singers and Players.

Osoba Marka Tracza trwale zapisała się w historii Opola. Był inicjatorem wielu cennych przedsięwzięćartystycznych w całym regionie, w tym: Opolskie Dni OratoryjneDni Młodych Kompozytorów.Dzięki systematycznej pracy orkiestra osiągnęła wysoki poziom artystyczny i święciła liczne sukcesy. Ogromną wagę Marek Tracz przykładał także do popularyzacji muzyki poważnej wśród młodzieży. Zainicjował spotkania z uczniami szkół średnich Opolszczyzny w ramach edukacji umuzykalniającej pod nazwą Musica viva.

Website Built with WordPress.com.