W 2009 roku Marek Tracz po raz kolejny poszerzył horyzonty swojej działalności i powołał do życia Fundację Forum Artis, która miała stać się przestrzenią spotkań szeroko pojętych dziedzin sztuki.

Tak też się dzieje, ponieważ od ponad 14 lat realizujemy projekty skupiające się wokół różnych form pobudzania i wzmacniania naturalnej potrzeby obcowania ze sztuką. Zwracamy uwagę, że taka chwila zatrzymania i refleksji jest ważna i potrzebna każdemu z nas, zwłaszcza w dzisiejszym świecie.

Przekonujemy, że sztuka jest ciekawa, ma różne barwy i każdy może w niej znaleźć coś dla siebie.

Wystawa, pokaz mody (COCO kobieta z pasją w oczach Rainera Magolda), koncert, wizualizacje filmowe i graficzne do muzyki na żywo (Carmina Burana w ICE Kraków) a może warsztaty? W naszych projektach zawsze staramy się urozmaicić program i formę, aby czymś zainteresować, zatrzymać uwagę odbiorcy na dłużej.

Pokazujemy, że sztuka może zagościć wszędzie – od sal koncertowych czy wystawowych do zwykłych podwórek.

Nasze projekty realizujemy wykorzystując różne przestrzenie – zarówno te oczywiste, jak Filharmonie, wnętrza sakralne czy sale koncertowe, ale staramy się wyjść z czterech ścian i pokazać, że ze sztuką można obcować
w sposób niezobowiązujący, swobodny: na podwórku (Mozart i inne chłopaki z podwórka czy w parku (Śniadania w dobrym tonie, Klasyka z bliska). I nawet trudny czas pandemii otworzył przed nami kolejną przestrzeń – domowego zacisza, w którym można było swobodnie posłuchać koncertów – spotkań z artystami
w cyklu Muzyka w naszym ogrodzie.

Łączymy obcowanie ze sztuką z działaniami edukacyjnymi.

Wzbudzenie potrzeby aktywnego uczestniczenia w sferze życia kulturalnego już od najmłodszych lat jest niezwykle ważne i potrzebne dla rozwoju człowieka – jesteśmy o tym przekonani i przekonujemy o tym poprzez nasze autorskie projekty: COOLturalna klasa czy cykl Bajki baletowe dla dzieci.

Website Built with WordPress.com.