Carmina Burana – muzyka i obraz

2 marca 2019 roku w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyło się jedyne w swoim rodzaju widowisko multimedialne łączące ponadczasowe dzieło muzyczne z poetyckimi obrazami filmowymi!

Jugendsymphonieorchester Tulln (Austria), Chór Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu ARS CANTANDI oraz znakomici soliści: Anna Ciereszko (sopran), Jacek Jaskuła (baryton) i Tomasz Tracz (tenor) pod dyrekcją Hansa-Petera Mansera wykonali jedno z najpopularniejszych dzieł XX wieku, z przejmującym zawołaniem do losu i szczęścia „O Fortuna”.

MUZYKA

„Carmina burana” to zbiór średniowiecznych utworów poetyckich i pieśni o bardzo różnym charakterze. Od moralitetów, poprzez frywolne piosenki miłosne, aż po utwory taneczne i biesiadne. Po ukończeniu dzieła i wspaniałej premierze sam kompozytor tak pisał do swojego wydawcy: „Moje »dzieła wszystkie« to od dziś Carmina burana”!

OBRAZ

Przygotowane z wielką pasją obrazy filmowe ukażą nie tylko kruchość i zmienność fortuny. Na ekranie pojawią się różne oblicza miłości, zabawy i bezustannej walki dobra ze złem o człowieczą duszę. Przepiękne wnętrza dolnośląskiego Pałacu w Gorzanowie oraz Klasztoru w Lubiążu pozwolą wszystkim zagłębić się w magiczne wieki średni. Motto kantaty to apoteoza życia i zabawy. Składa się z trzech części z prologiem. Prolog to wspaniały chóralny hymn do Fortuny, zmiennej bogini ludzkich losów…

Website Built with WordPress.com.